Członkostwo w Stowarzyszeniu Klubu Szefów Kuchni to wyjątkowa okazja do rozwoju zawodowego, budowania relacji i współtworzenia przyszłości polskiej gastronomii.
Rozwój kompetencji — Dostęp do ekskluzywnych szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez uznanych ekspertów z Polski i zagranicy. Poszerzaj swoją wiedzę i doskonal umiejętności w różnych obszarach gastronomii.
Networking — Możliwość wymiany doświadczeń z innymi szefami kuchni i liderami branży. Nawiąż cenne kontakty i współpracuj z najlepszymi.
Promocja zawodowa — Wsparcie w promocji zawodowej, dzięki udziałowi w wydarzeniach kulinarnych i działaniach medialnych Stowarzyszenia. Zyskaj rozpoznawalność i buduj swój prestiż.
Prestiż i rozpoznawalność — Korzystanie z rekomendacji i certyfikatów potwierdzających przynależność do prestiżowej organizacji. Wyróżnij się na tle konkurencji.
Współpraca z partnerami — Preferencyjne warunki współpracy z partnerami Stowarzyszenia, w tym dostawcami produktów i usług gastronomicznych. Oszczędzaj czas i pieniądze.
Wpływ na branżę — Współtworzenie przyszłości polskiej gastronomii poprzez udział w projektach i inicjatywach Stowarzyszenia. Miej realny wpływ na rozwój branży.
Przynależność do Stowarzyszenia Klubu Szefów Kuchni to inwestycja w Twój rozwój i sukces!
Regulamin – zbiór zasad, dotyczących postępowania członków KSK, mający na celu znormalizować wszelkie obowiązki i prawa.
DOŁĄCZENIE DO KLUBU
Każdy szef kuchni, pracujący na tym stanowisku minimum jeden rok, zastępca szefa kuchni, pracujący na tym stanowisku minimum dwa lata, osoba zawodowo związana z branżą gastronomiczną, ale nie pracująca w kuchni ma możliwość aplikować, by stać się członkiem KSK.
Kandydat na członka KSK powinien wysłać maila z informacją o sobie i o chęci przystąpienia do klubu na adres zarząd@klubszefowkuchni.eu zarządu po otrzymaniu maila weryfikuje kandydaturę, sprawdzając wykształcenie, doświadczenie, osiągnięcia, pasje, nagrody, zaangażowanie w budowę i promocję branży gastronomicznej.
Po otrzymaniu rekomendacji i wpłaceniu opłaty wpisowej za bluzę klubową kandydat zostaje powiadomiony o dołączeniu do KSK, otrzymuje okolicznościowy dyplom, a fakt zostaje odnotowany na profilu www.klubszefowkuchni.eu i na mediach społecznościowych
Po dołączeniu do KSK członek ma obowiązek w ciągu 7 dni:
Podpisać niniejszy regulamin i wysłać scan mailem do zarządu.
Przesłać dane kontaktowe do wysyłek pocztowych/ kurierskich.
Przesłać dane mailowe do kontaktu.
Dołączyć do wskazanych grup w komunikatorach.
Dołączyć do znajomych na FB wskazanej osoby, zajmującej się PR i marketingiem KSK.
Kandydata jest zobowiązany do przesłania informacji o rozmiarze bluzy, którą otrzyma od firmy współpracującej z KSK na wskazany adres.
Do KSK zarząd może przyjąć także osoby znane, które chcą swoim wizerunkiem wesprzeć działania i idee KSK. Osoby te będą członkami wspierającymi KSK, do których nie będą miały zastosowania zapisy o obowiązkach członków KSK.
Dołączenie do klubu jest jednoznaczne z udzieleniem zgody na umieszczania materiałów intelektualnych z własnego konta w social mediach na profilu KSK.
Każdy członek KSK ma obowiązek zapoznać się i przestrzegać postanowień statutowych Stowarzyszenia Klubu Szefów Kuchni.
Członek ma obowiązek godnie reprezentować organizację, dbając o wizerunek klubu, a także dobre imię jego członków.
Podczas wydarzeń publicznych należy mieć założoną bluzę kucharską z wyszytym na lewym rękawie logo KSK.
Publikując posty z wydarzeń klubowych, należy oznaczać profil KSK na Facebooku.
Uczestnicząc w imprezach firmowanych przez KSK lub jako reprezentant KSK należy zachować umiar w korzystaniu z używek, nie doprowadzając do sytuacji, kiedy może zostać uznany za niepoczytalnego, agresywnego czy zachowującego się obraźliwie wobec innych.
Oczekuje się pozytywnej lub przynajmniej neutralnej relacji z partnerem. Zabrania się krytykowania produktów/ usług partnerów w sposób jawny, publiczny.
Członkowie powstrzymują się od publikowania obraźliwych komentarzy pod postami w social mediach kolegów z branży – bez względu na poziom prezentowanych prac.
KSK jest organizatorem, współorganizatorem lub partnerem kilku wydarzeń branżowych każdego roku. Ich celem jest wspieranie celu wyższego, zaprezentowanie się jako organizacja lub promocja produktów/ usług partnerów.
Zarząd za każdym razem informuje członków o planach, prosząc o deklarację osoby, które będą uczestniczyły w wydarzeniu, wspierając je w umówiony sposób.
Obowiązkiem każdego członka KSK jest osobisty udział w przynajmniej jednym wydarzeniu w ciągu roku. Oczekuje się, że będzie wówczas do wyboru: gotował/ wspierał gotującego/ zajmie się logistyką lub innymi zadaniami ustalonymi z prezesem zarządu lub osobą przez niego wyznaczoną.
Regulamin dopuszcza, że siła wyższa lub inne okoliczności mogą spowodować, że klubowicz nie będzie mógł danego roku wziąć udziału w żadnym wydarzeniu. W takim przypadku ma obowiązek zadeklarować inne rozwiązanie do wyboru:
Udział w minimum jednym wydarzeniach w roku kolejnym.
Napisanie i opublikowanie w ciągu roku na swoim Facebooku 3 postów związanych z produktami partnerów KSK, oznaczając partnerów oraz profil KSK.
Napisanie artykułu (min. 3 tysiące znaków ze spacjami) wraz z przepisami i zdjęciami na wskazany temat, który zostanie wykorzystany przez marketing KSK z oznaczeniem autora.
lub inne działania uzgodnione z zarządem
Oczekuje się, że członkowie KSK będą zostawiali reakcje pod postami publikowanymi na mediach społecznościowych KSK. Warto przy tym zaznaczyć, że realnym wsparciem dla widoczności profilu jest pozostawienie komentarza, nawet w formie gifa czy emotikony.
Klubowicze mają obowiązek reagować na posty, dotyczące pozyskania nowego partnera przez KSK, a mile widziane jest serdeczne powitanie nowego członka.
Nowy członek KSK dołącza do swoich znajomych na Facebooku wskazaną osobę, zajmującą się marketingiem, by mogła obserwować ciekawe wydarzenia z zawodowego życia członka. Jej zadaniem jest udostępnianie postów, promujących członka i jego osiągnięcia.
Osoby, które nie prowadzą profilu na Facebooku lub nie chcą dołączyć do znajomych ww. osobę, mają obowiązek raz w roku przesłać informacje (tekst i zdjęcie) na wskazany przez prezesa adres mailowy o własnych osiągnięciach: nagrody, udział w wydarzeniu, patronaty, konkursy itp.
KSK podpisuje z partnerami odrębne, zindywidualizowane umowy o wzajemnym wsparciu. Stałym punktem w zapisach jest wsparcie KSK w promowaniu produktów/ usług partnera. W tym celu partner bezpłatnie udostępnia własne wyroby do wykorzystania przez wyznaczonych członków.
Każdy członek ma prawo zgłosić się do prezesa zarządu, by otrzymać próbki towarów. W zamian ma obowiązek przygotowanie posta na Facebooku z ich wykorzystania podczas gotowania w kreatywny sposób.
Publikacja posta musi odbyć się do 7 dni od dnia otrzymania produktów partnera, chyba że uzgodnienia z zarządem będą inne i zawierać: zdjęcia produktu przed obróbką i jako składnik dania/ oznaczenie profilu partnera oraz profilu KSK na Facebooku.
Zabrania się oznaczania lub innego promowania w tym samym poście innych podmiotów konkurencyjnych, którzy nie są partnerami KSK. Dopuszcza się jednak oznaczenie produktów/ marek własnych, a także sponsorów, z którymi członek ma podpisaną integralną umowę współpracy.
Podczas wydarzeń KSK pracuje/ gotuje przy wykorzystaniu produktów partnerów. Zadaniem członka jest maksymalne wykorzystanie potencjału produktu, aby zachęcić/ zainteresować obserwatorów.
Każdy członek KSK może w dowolnym momencie zrezygnować z członkostwa, nie podając przyczyny i bez zachowywania okresu wypowiedzenia. W tym celu ma obowiązek najpierw powiadomić pisemnie lub ustnie prezesa zarządu.
Byli członkowie KSK są zobowiązani do usunięcia logo KSK z fartuchów. Termin realizacji – 14 dni.
Zarząd KSK może zadecydować o usunięciu członka z KSK
Sytuacje, które stanowią podstawę do usunięcia członka z KSK:
Nieprzestrzeganie zapisów § 4 – Uczestnictwo w wydarzeniach przez 2 lata dla członków.
Nagminne nieprzestrzeganie zapisów § 5 i 6 oraz sytuacja, kiedy członek otrzymuje na własną prośbę produkty partnera, ale mimo upomnienia nie wywiązuje się z ustaleń związanych z promowaniem.
Działania, które rażąco wpływają na dobry wizerunek KSK, jego członków i partnerów.
Skargi od przynajmniej trzech członków KSK.
Zarząd podejmuje decyzję o usunięciu członka z KSK w drodze głosowania po uprzedniej rozmowie z członkiem lub osobami, które rekomendowały.
Członek ma prawo rezygnacji z członkostwa w KSK z każdym czasie.
Członek ma prawo zgłosić chęć uczestnictwa w wybranym przez niego wydarzeniu organizowanym przez KSK, a zarząd nie może mu tego zabronić za wyjątkiem sytuacji, gdy wcześniejsze zachowanie członka KSK było niezgodne z niniejszym regulaminem lub też ilość dostępnych miejsc na danym wydarzeniu nie jest wystarczająca dla wszystkich chętnych.
Członek ma prawo zasiadać w dowolnym jury, uczestniczyć w konkursie i brać czynny udział w każdym innym przedsięwzięciu, które nie ma negatywnego wpływu na wizerunek KSK i jego członków.
Członek ma prawo do wglądu do uzyskania wiedzy na temat obecnej listy członków i partnerów.
Członek ma prawo odmowy promowania produktu/ usługi partnera, jeśli byłoby to niezgodne z jego przekonaniami, wartościami lub indywidualnymi umowami ze swoimi sponsorami, współpracownikami, pracodawcami.
Członek ma prawo zgłosić osobę, która wg niego powinna dołączyć do KSK, a warunkiem jest dobra opinia kandydata.
Członek ma prawo do promowania jego osiągnieć zawodowych na profilu KSK na Fecebooku.
Regulamin wchodzi w życie 01.12.2024 r i obowiązuje wszystkich członków KSK.
Dnia 8 marca 2008 roku
w Kancelarii Notarialnej w Giżycku stawili się:
Dariusz Struciński
Robert Sowa
Jerzy Pasikowski
Jarosław Walczyk
Marek Widomski
Wiesław Bober
Grzegorz Labuda
Mirosław Drewniak
Rafał Targosz
Waldemar Hołówka
Zbigniew Kurleto
Marcin Budynek
Kurt Scheller
Theofilos Vafidis
OŚWIADCZENIE
O USTANOWIENIU FUNDACJI
ROZDZIAŁ I
Postanowienia ogólne
§1
Stawający, zwani dalej Fundatorami, oświadczają, że ustanawiają Fundację pod nazwą "Fundacja Klubu Szefów Kuchni", zwaną w dalszej części Statutu "Fundacją".
Fundacja działa na podstawie prawa polskiego oraz Statutu.
Fundacja jest apolityczna oraz niezwiązana z żadnym wyznaniem.
§2
Fundacja posiada osobowość prawną.
§3
Siedzibą Fundacji jest Wieliczka.
Adresem Fundacji są Śledziejowice 446, 32-020 Wieliczka.
§4
Terenem działania Fundacji jest obszar Rzeczpospolitej Polskiej, przy czym w zakresie niezbędnym dla właściwego realizowania celów, może ona prowadzić także działalność poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej oraz współpracować z instytucjami zagranicznymi.
Fundacja może dla celów współpracy z zagranicą posługiwać się tłumaczeniem nazwy w wybranych językach obcych.
Fundacja ma prawo powoływania ośrodków, biur, filii i przedstawicielstw w kraju i zagranicą.
§5
Fundacja może ustanawiać medale, ordery oraz odznaki honorowe i przeznaczać je wraz z innymi nagrodami i wyróżnieniami osobom fizycznym i prawnym zasłużonym dla celów obranych przez Fundację lub dla samej Fundacji.
Fundacja może przyznać tytuł honorowy "Przyjaciel Fundacji Klubu Szefów Kuchni" osobom fizycznym i prawnym, współpracującym z Fundacją.
Fundacja ściśle współpracuje z "Klubem Szefów Kuchni".
Fundacja może posiadać własne znaki graficzne, logo ustalone przez Radę Fundacji.
Fundacja może przyjąć do współpracy Szefów Kuchni wolontariuszy, którzy zaoferują swoją pomoc w przeprowadzaniu działań związanych ze Statutem.
ROZDZIAŁ II
Cel i zasady działania Fundacji
§6.
Celem i zasadami Fundacji są:
Kultywowanie narodowych i regionalnych tradycji kulinarnych.
Uzupełnianie wiedzy i umiejętności zawodowych członków "Klubu Szefów Kuchni".
Organizowanie oraz pomoc w przeprowadzaniu pokazów, szkoleń, konkursów i wystaw.
Dążenie do zapewnienia właściwych warunków zawodowych kucharzom i cukiernikom, zarówno na terenie zakładów pracy, jak i podczas zawodów.
Integrowanie całego środowiska szefów kuchni oraz osób współpracujących z nim.
Poprawianie warunków polskiej gastronomii.
Kreowanie dobrych kulinarnych wzorców poza granicami Rzeczpospolitej.
Rozwijanie rodzimej gastronomii.
Działanie na rzecz organizacji, których celami statutowymi jest szeroko pojęta działalność mająca na celu umacniania polskiej tradycji kulinarnej.
Wspieranie działań i współpraca na zasadach partnerskich ze wszystkimi stowarzyszeniami, skupiającymi w swych szeregach szefów kuchni i cukierni oraz kucharzy i cukierników z całej Polski.
Promowanie i wspieranie polskiej gastronomii w kraju i zagranicą.
Upowszechnianie wiedzy o gastronomii.
Ochrona interesów zawodowych i gospodarczych środowisk związanych z gastronomią.
Promowanie wydawnictw fachowych.
§7
Fundacja realizuje swoje cele w szczególności poprzez:
Organizowanie imprez gastronomicznych.
Wspieranie wszelkimi możliwymi sposobami działań w branży gastronomicznej.
Prowadzenie działalności edukacyjnej oraz wydawniczej.
Współpracę z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi w zakresie wskazanym w celach Fundacji.
Promocję szkół oraz ośrodków szkoleniowych, dydaktycznych i innych.
Rekomendację szkół oraz ośrodków szkoleniowych, dydaktycznych i innych.
Promocję wydawnictw fachowych z zakresu gastronomii.
Prowadzenie szkoleń z zakresu gastronomii.
Współdziałanie z organizacjami krajowymi i zagranicznymi, w zakresie objętym celami Fundacji.
Aktywny udział w krajowych i międzynarodowych zjazdach, konferencjach, targach, wystawach, itp. związanych z gastronomią.
Fundacja realizuje cele statutowe także poprzez członkostwo w organizacjach zrzeszających fundacje, o celach statutowych zbieżnych lub tożsamych z celami Fundacji.
§8
Dla osiągnięcia celów Fundacja może wspierać działalność innych osób i instytucji zbieżną z jej celami.
ROZDZIAŁ III
Majątek i dochody Fundacji
§10
Dochody Fundacji mogą pochodzić w szczególności z:
Darowizn, spadków, zapisów.
Dotacji, subwencji oraz grantów.
Zbiórek, imprez publicznych, loterii i innych podobnych akcji społecznych organizowanych przez Fundację zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Majątku Fundacji.
Prowadzonej działalności gospodarczej.
Odsetek bankowych od zgromadzonego kapitału.
Operacji finansowych.
Dywidend i zysków pochodzących z akcji i udziałów.
Oraz innych źródeł dozwolonych prawem.
§11
(...)
§12
Dla osiągnięcia celów Fundacji, może ona prowadzić działalność gospodarczą samodzielnie bądź we współpracy z innymi podmiotami w kraju i zagranicą zgodnie z obowiązującymi przepisami.
§13
(...)
§14
Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą w szczególności w zakresie:
Poligrafia i reprodukcja zapisanych nośników informacji.
Działalność usługowa, związana z wyżywieniem.
Działalność wydawnicza.
Doradztwo, związane z zarządzaniem.
Reklama, badanie rynku i opinii publicznej.
Działalność, związana z organizacją targów, wystaw i kongresów.
Edukacja.
Działalność, związana z grami losowymi i zakładami wzajemnymi.
§15
Dochody osiągane z prowadzonej przez Fundację działalności gospodarczej przeznaczone będą na realizację celów statutowych Fundacji oraz rozwoju tej działalności gospodarczej.
ROZDZIAŁ IV
Organy Fundacji
Władze Fundacji
§16
Władzami Fundacji są:
- Rada Fundacji
- Zarząd Fundacji
Członkowie Rady Fundacji nie pobierają wynagrodzenia z tytułu udziału w pracach tego organu, z wyjątkiem zwrotu udokumentowanych wydatków związanych z uczestnictwem w pracach tego organu, w tym podróży.
Rada Fundacji
§17
Rada Fundacji jest organem stanowiącym, opiniującym oraz kontrolnym Fundację.
Rada Fundacji składa się z trzech lub szesnastu członków, w tym Przewodniczącego Rady. W skład Rady Fundacji z mocy Statutu wchodzą Fundatorzy.
Członków pierwszego składu Rady powołują Fundatorzy. Następnych Członków na miejsce osób, które przestały pełnić tę funkcję lub dla rozszerzenia składu Rady powołuje swoją decyzją Rada.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach odwołanie członka Rady i przez to pozbawienie go członkostwa w Radzie, może nastąpić w wyniku uchwały podjętej jednogłośnie przez pozostałych członków Rady Fundacji. Fundatorzy nie mogą być w ten sposób pozbawieni członkostwa w Radzie.
Członkostwo w radzie Fundacji ustaje w przypadku rezygnacji złożonej na piśmie oraz śmierci członka Rady.
Nie można łączyć członkostwa w Radzie Fundacji z pełnieniem funkcji w Zarządzie Fundacji. Dopuszcza się świadczenie pracy na rzecz Fundacji Członka Rady Fundacji.
W razie powołania członka Rady Fundacji, za jego zgodą, do Zarządu Fundacji, członkostwo w Radzie takiej osoby ulega zawieszeniu, odpowiednio na czas pełnienia funkcji.
Rada wybiera ze swego grona Przewodniczącego Rady. Przewodniczący Rady kieruje jej pracami, reprezentuje Radę na zewnątrz oraz zwołuje i przewodniczy zebraniom Rady.
§18
Rada zbiera się co najmniej raz w roku.
Radę Fundacji zwołuje Przewodniczący rady z własnej inicjatywy albo na wniosek Zarządu lub Fundatora, zgłoszony na piśmie.
Rada podejmuje swoje decyzje w formie uchwał, zwykłą większością głosów, w razie równości w głosowaniu decyduje głos Przewodniczącego Rady.
§19
Do zadań Rady należy w szczególności:
Powoływanie i odwoływanie Prezesa i Członków Zarządu.
Podejmowanie decyzji o zatrudnieniu Członków Zarządu i ustalanie ich wynagrodzenia.
Ocena pracy Zarządu, przyjmowanie corocznych sprawozdań lub bilansu i udzielanie Członkom Zarządu absolutorium.
Kontrolowanie bieżącej działalności Zarządu Fundacji.
Wytyczenie głównych kierunków działalności Fundacji.
Nadzór nad działalnością Fundacji.
Na wniosek Zarządu Fundacji decyzji o połączeniu z inną Fundacją lub o likwidacji Fundacji.
§20
Na wniosek Zarządu Fundacji Rada Fundacji podejmuje decyzje o połączeniu z inną Fundacją lub o likwidacji Fundacji.
Zarząd Fundacji
§19
Zarząd Fundacji składa się z nie więcej niż pięciu Członków, w tym Prezesa Zarządu powoływanych przez Radę Fundacji na trzyletnią kadencję.
Funkcję Członka Zarządu można pełnić przez więcej niż jedną kadencję.
Rada Fundacji powołuje Prezesa Fundacji.