Tomasz Krake

Członek Klubu |

Już od najmłodszych lat fascynowała go technika. Zgłębiając wiedzę techniczną w wieku 15 lat zapragnął być kucharzem. Swoją wiedzę zdobywał w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie. Praktyki zawodowe w takich hotelach jak Jan III Sobieski oraz Mercure pod okiem wybitnych szefów kuchni takich jak Robert Sowa oraz Jerzy Pasikowski pogłębiły w nim pasję do gastronomii. Po ukończeniu szkoły średniej 1997 r. rozpoczął pracę jako kucharz w restauracji Pizza Hut, gdzie zetknął się z procedurami obowiązującymi w dużych restauracjach sieciowych, które dynamicznie zaczęły powstawać na polskim rynku. Jego kariera pogłębiała się wraz z kolejnymi obiektami gastronomicznymi takimi jak Sodexho, Hotel Bryza w Juracie, Restauracja Dionizos w Warszawie, Club Fair Play gdzie organizował wesela oraz inne imprezy okolicznościowe.

Studia na kierunku Turystyki umiejętnie połączył z zamiłowaniem do gastronomii pogłębiając swoją wiedzę na temat kuchni greckiej pod okiem Teo Vafidisa. W 2005 roku uczestniczył w konkursie „Spotkania ze Ślimakiem” oraz w 2006 r. w konkursie Sielawa Blues. Jako Szef kuchni w restauracji Kuchnie Świata zdobył ogromną wiedzę na temat składników spożywczych wykorzystywanych w kuchniach na całym świecie. W 2008 r. jego wiedzę techniczną wykorzystywaną w gastronomii docenił Niemiecki producent piecy konwekcyjno-parowych firma Convotherm (obecnie należąca do amerykańskiej korporacji WELBILT – właściciela takich marek jak Merrychef, Lincoln, Garland, Frymaster, Manitowoc Ice). Szybko przyswoił w jaki sposób nowoczesne technologie są w stanie usprawnić pracę na kuchni i jako członek International Culinary Team Welbilt prezentował najnowocześniejsze rozwiązania techniczne w gastronomii na miedzynarodowych targach w: Dubaju, Mediolanie, Moskwie, Hamburgu, Talinie, Rydze jak i na naszych rodzimych targach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie.

Obecnie jest zatrudniony jako Dyrektor na Polskę przez wiodącego producenta urządzeń gastronomicznych firmę Hobart należącą do koncernu ITW – właściciela takich marek jak m.in. MBM, Bonnet, ELRO, Foster, Gamko.

Jako członek stowarzyszenia Klub Szefów Kuchni, wspiera swoją wiedzą rozwój polskiej gastronomii jak również bierze udział w licznych akcjach charytatywnych takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz współpracuje z Fundacją Ronalda McDonalda. Współpracuje również z wieloma organizacjami gastronomicznymi, producentami, dostawcami żywności, firmami wyposażającymi obiekty gastronomiczne oraz globalnymi sieciami restauracji takimi jak Amrest, McDonald, Lotos, Jeronimo Martins itp.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram