Piotr Lisakowski

Członek Klubu |

Piotr Lisakowski w swojej karierze opłynął cały kulinarny świat. Pracując na statkach morskich gotował w najbardziej egzotycznych zakątkach. W restauracjach należących do grupy Luton and Wagner oraz restauracji Borchardt w Berlinie gotował dla najbardziej prominentnych gości, między innymi: Baracka Obamy, Angeli Merkel, Toma Cruise… Pierwsze kulinarne szlify zdobywał pracując kuchni w rodzinnym pensjonacie w Jastarni. Dyplom mistrza w zawodzie kucharz uzyskał w 2012, absolwent studiów podyplowych "Nowoczesne zarządzanie w Gastronomii" pod kierownictwem Marka Mołoniewicza na SGGW w Warszawie. Trener, juror a kiedyś uczestnik konkursów kulinarnych, miedzy innymi teleturnieju Top Chef. Podczas warsztatów i pokazów chętnie dzieli się zdobytą wiedzą. Współpracuje z zakładami spożywczymi jako konsultant i kreator smaków.

Obecnie jest szefem Kuchni restauracji Gryfon w Jastarni na Półwyspie Helskim oraz w ramach konsorcjum z Polską Akademią Nauk zajmuje się badaniami i promocją wykorzystania w przemyśle spożywczym nowoczesnych technologii wysokociśnieniowych HPP.

Jak sam mówi: przeszedłem wszystkie stanowiska w branży gastronomicznej, od zmywaka do szefa kuchni, dlatego nic nie jest mi ciężko, ciekawe co jeszcze jest przede mną?

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram