Łukasz Grabowski

Członek Klubu |

Absolwent Szkoły Gastronomicznej w Jaworznie, od 10 lat budujący i rozwijający zaplecze gastronomiczne hoteli 3 i 4-o gwiazdkowych (m.in. Pabianice, Radomsko, Czeladź, Kudowa Zdrój). Miłośnik szeroko pojętej kuchni śródziemnomorskiej oraz nowoczesnej kuchni polskiej. Lubi kreować nowe koncepcje smakowe bazując na tradycyjnej kuchni, pokazując ją w nowoczesnym wydaniu. Uczestnik i laureat krajowych konkursów kulinarnych. Do kluczowych momentów w swojej karierze zalicza staż w Instytucie Paula Bocusa w Lyonie. Popularyzator Kuchni Polskiej w Czechach, gdzie współpracował z Ambasadą RP i Instytutem Polskim w czeskiej Pradze.

W swojej pracy bardzo ceni zdrowe relacje międzyludzkie i klarowne sytuacje. Bo tylko dobra atmosfera w kuchni może doprowadzić do … „szczęśliwych talerzy”. Jak sam mówi: „Jego kuchnia nie jest jednokierunkowa, molekularna czy sous vide, jego kuchnia ma być po prostu smaczna i odżywiać organizm dostarczając mu tego czego potrzebuje, również w zakresie mikroelementów, nie opierając się tylko na sycącym złudzeniu makro. Kuchnię kocha za to, że codziennie może odkrywać i tworzyć ją na nowo.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram