Krzysztof Wojtal

Członek Klubu |

Szef kuchni, ukończył szkołę gastronomiczną w Warszawie przy ul. Poznańskiej. Zaraz po ukończeniu Technikum jego pierwszym miejscem pracy był Hotel MDM w Warszawie. Tu zetknął się po raz pierwszy ze światem gastronomi - tej książkowej, i tej, znanej jako "zaklęte rewiry".
Krzysztof Wojtal ma żyłkę podróżniczą, interesuje się starymi kulturami i starożytnym światem. Gotowanie i podróże zjednoczyły się w jedną pasję tworzenia nowych smaków czy przestrzennych form dań przepełnionych różnorodnością barw i produktów, które dane mu było poznać.

Pracował w wielu krajach na kontraktach (Irak, RPA), pływał na statkach gotując dla kapitanów, marynarzy, archeologów czy dla meteorologów. Te doświadczenia przełożył na swoje interpretacje dań po powrocie do kraju.
Pracował na stanowisku chef de partie w Hotelu Holiday Inn, zastępcą szefa kuchni w Hotelu Jan III Sobieski, dyrektorem gastronomi i szefem kuchni w Hotelu Villa Park Wesoła, szefem kuchni w Hotel Continental w Warszawie. Obecnie jest szefem kuchni w sieci restauracji Sami Swoi. Wielokrotnie zasiadał w jury konkursów kulinarnych. Swoimi doświadczeniami chętnie dzieli się z młodymi kucharzami przygotowującymi się do konkursów, których wspiera swoimi umiejętnościami. Zdobywają oni najwyższe wyróżnienia, co jest też i jego sukcesem.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram