Jacek Nawrocki

Członek Klubu |

Jacek Nawrocki, rocznik 1974
Absolwent szkoły gastronomicznej przy ul. Majdańskiej w Warszawie rocznik 1993. Raczej z namowy niż z chęci bycia kucharzem. Praktyki z czasów szkolnych bardzo mocno upewniały go w tym, by jednak nie iść tą drogą. Trafia do Restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach Królewskich, do samego mistrza Henryka Nieciejewskiego. I to wtedy łapie bakcyla i wie, że gastronomia to właśnie to.

Po niedługim czasie spełnia się jego marzenie – praca w Hotelu Bristol – u samego Szefa Kurta Schellera. Później mniejsze i większe wyzwania, kilka lat pracy poza granicami. Najbardziej spektakularne to szef kuchni polskiej restauracji na EXPO 2010 w Szanghaju. Potężna szkoła życia.
Największy sukces branżowy – otwarcie w 2013 roku pierwszego sklepu garmażeryjnego Jacek Placek, dzisiaj już marka rozpoznawalna na rynku lokalnym.

Wierny kuchni polskiej, zakochany w kuchni włoskiej. Zajmuje się równolegle szkoleniem podmiotów gastronomicznych jak i młodej przyszłej kadry kucharskiej.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram