Grzegorz Lis

Członek Klubu |

Grzegorz Lis to przedstawiciel młodego pokolenia kreatorów sztuki kulinarnej. Został przyjęty do elitarnej grupy Fundacji Klubu Szefów Kuchni w 2013 roku. Urodzony w 1983 r., absolwent Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu gdzie rozpoczął swoją przygodę z gastronomią, która z biegiem czasu przerodziła sięw pasję.

Początkowo próbował swoich sił na stażach poza granicami kuchni i kraju pracując w hotelu
****Home Plazza w Paryżu we Francji, jako recepcjonista i organizator spotkań biznesowych, seminariów itp. Będąc w urokliwej Francji dotarł do La Balme de Sillingy, gdzie w hotelu ***Les Rochers starł się nabyć umiejętności kelnerskich. Jednak zafascynowany tamtejszą niezwykłą kuchnią regionalną postanowił zdobyć umiejętności i pierwsze szlify kucharskie, zaczynając pracę na kuchni mistrza rzeźby cukierniczej Michaela Puthod.

Kolejnym krokiem był powrót do kraju i dalsza edukacja w WSHiG w Poznaniu, następnie ponowny wyjazd w poszukiwaniu doświadczenia i podnoszenia umiejętności coraz bardziej rozwijającej się pasji.
Grzegorz wyjechał na Wyspy Brytyjskie do restauracji Pour Hause w Hartley Witney jako pomocnik kucharza, gdzie stanął u boku mistrza kulinarnego, wielokrotnego medalisty Master Chefa Wielkiej Brytanii Dan Clarke. Po kilku miesiącach współpracy otrzymał awans na chef de partie. Dan zauważył oraz docenił pracę młodego szefa i wziął go pod swoje skrzydła do autorskiej restauracji, szkoląc i prowadząc w nowej restauracji Red Restaurant w Worthing, w Anglii jako Sous Chef.

Po długotrwałej i owocnej współpracy Grzegorz jednak postanowił wrócić do kraju. Przez prawie rok zdobywał tajniki oraz sztukę tworzenia sushi i kuchni Japońskiej w restauracji Sushi Sapporo w Poznaniu.
Później odbył kolejne wyjazdy na wyspy m.in. do Hotelu Hall &Woodhouse Wellington ARMS w Stratfield Turgis w Anglii i Hotelu Esseborne Manor Hotel Ltd. w Hustbourne Tarant w Anglii obejmując pozycję pastry Chef de partie. Pomagał również w rozwinięciu się restauracji Mood i Patio w Poznaniu oraz Grand Beef w Biłgoraju.

Grzegorz prowadził szkolenia gastronomiczne w ramach projektu Unii Europejskiej „Człowiek najlepsza inwestycja” oraz pokazy i szkolenia kulinarne, które stały się codziennością - ostatnio na Europejskim Festiwalu Smaku w Lublinie.

W 2013 r. debiutował w programie TVP1 „Sąsiad na widelcu” promując Biłgoraj i okolice pięknego roztocza wraz z rodziną i zaprzyjaźnionym Robertem Sowa. Brał również udział w realizacji Programu Jakubiak Lokalnie. Współpracuje również z wieloma firmami z branży gastronomicznej m.in. RM Gastro
w Ustroniu jako doradca kulinarny.

Od lipca 2010 roku do lata 2015 roku współpracował z ***Hotelem Sitarska w rodzinnych stronach
w Biłgoraju jako szef kuchni na zmianie i sushi master, po czym zdecydował się wyjechać na wyspę Jersey gdzie wraz z Andew Soddy kreował dania w L'Horizon Beach Hotel & Spa, a następnie jako v-ce szef kuchni pracował w zaprzyjaźnionym ***Hotelu Esseborne Manor Hotel Ltd. w Hustbourne Tarant w Wielkiej Brytanii.

Na przełomie lat 2016/2017 jako partner biznesowy prowadził nowoczesną osadę konną Assanya
w miejscowości Żmiąca k/Limanowa w Małopolsce, obejmując stanowisko Executive Chef w ***hotelu
i ***pensjonacie znajdującym się na terenie osady.

W roku 2018 został głównym przewodniczącym Jury na Europejskim Festiwalu Dobrego Smaku
w Łodzi. Otrzymał 1 miejsce w plebiscycie Mistrzowie Smaku Województwa Lubelskiego oraz został felietonistą miesięcznika Szef Kuchni.

Obecnie szef kuchni i manager na Roztoczu w ***Hotelu i Restauracji Sitarska w Biłgoraju gdzie miał przyjemność gościć i serwować dania dla Prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

W życiu prywatnym mąż Elwiry, ojciec Patrycji i Ksawerego. Pasjonat sztuk kulinarnych, sztuk walki, sportów wodnych, motoryzacji oraz wszystkiego co sprawia przyjemność i radość z życia.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram