Bożena Sikoń-Wojtal

Członek Klubu |

Mistrzyni cukiernictwa, zwyciężczyni i laureatka wielu prestiżowych konkursów w Polsce i zagranicą. Szkoliła się u najlepszych w Polsce i Europie. Wielokrotnie występowała w roli trenera, przygotowując osoby indywidualne jak i drużyny do międzynarodowych konkursów cukierniczych, będąc tym samym „matką ich sukcesów”.
Prowadzi szkolenia dla cukierników i amatorów, na których kładzie duży nacisk na umiejętność rozpoznawania i łączenia smaków, struktur, tak by przygotowane ciasta, torty i desery były w pełni zharmonizowane.

W firmie tortownia.pl prowadziła Pracownię cukierniczą, w której powstawały wyśmienite ciasta, desery i wyjątkowe torty artystyczne.
Zawodowo przez lata związana z hotelami warszawskimi, a w nowo otwartym francuskim hotelu Mercure zyskała wiedzę i doświadczenie w tworzeniu deserów, ciast i tortów z kuchni francuskiej.
W tym czasie odbyła staż w szkole Lenotre we Francji, w szkole dekoratorstwa artystycznego w Yssingeaux pod Lyonem.
Ostatnie 15 lat pracy w hotelarstwie to stanowisko szefa pracowni cukierniczej w hotelu J.III Sobieski.
Jest autorką niezliczonej liczby przepisów na słodkości, bohaterką wielu wywiadów telewizyjnych, w magazynach kulinarnych i prasie branżowej.
Prowadziła autorski program „Łakocie Bożeny Sikoń” w telewizji Kuchnia +. Wystąpiła w roli jurora w programie telewizyjnym Polski Turniej Wypieków w telewizji TLC.
Członkini założycielskiej grupy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Członkini Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram