Waldemar Hołówka

Członek Klubu | Członek Zarządu | Fundator | Skarbnik |

Urodził się 26 lipca 1959 roku, od 21 roku życia związany jest ściśle z branżą hotelarsko-gastronomiczną. Karierę rozpoczął ukończeniem Studium Gastronomicznego w Tomaszowie Mazowieckim (1981). Ponadto ukończył Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu (Licencjat) 2000 r. oraz Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Warszawie - wydział Turystyki i Rekreacji (Magister) 2004r.

Droga do sukcesu była długa, przeszedł wszystkie szczeble kariery w gastronomii, był kelnerem, barmanem, kucharzem, szefem kuchni, zastępcą kierownika , dyrektorem gastronomii, prezesem zarządu Spółki z.o.o. Hotele & Rekreacja w Szczawnie Zdroju (2003-2010).
Własna działalność gospodarcza - Przedsiębiorca.

Jest współzałożycielem elitarnej Fundacji Klubu Szefów Kuchni, współzałożycielem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, był vice-prezesem Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników – w regionie ziemi Łódzkiej.
Jeden z fundatorów i współzałożycieli aktywnie działających Fundacji - Polisch Prestige Hotel's &Resorts oraz Fundacji Promocji Polskiej Żywności - członek Zarządu.

W 2004 r został odznaczony brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP za "wybitne zasługi na polu krzewienia i popularyzowania Kultury Kulinarnej w Kraju oraz wspierania bezinteresownych działań w niesieniu pomocy na rzecz społecznych środowisk regionalnych".
W roku 2004 został laureatem w konkursie "Po Prostu Najlepszy" w kategorii "Najlepszy Hotel Trzygwiazdkowy". Wyróżniono Hotel*** Rivendell i Waldemara Hołówkę, jako najlepszego Menedżera Polskiego Hotelarstwa. W tym samym roku został również wyróżniony odznaczeniem resortowym nadawanym przez Ministerstwo Turystyki - "Za Zasługi Dla Turystyki" w uznaniu zasług dla rozwoju turystyki w kraju i za granicą.

W 2006 roku otrzymał tytuł "Przyjaciela Szkoły Marzeń 2006" w ogólnopolskim projekcie, za wspieranie działań na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych i życiowych dzieci i młodzieży z gmin wiejskich.
Otrzymał też statuetkę Wawrzyniec 2006 za promocję i propagowanie polskiej sztuki kulinarnej i profesji polskiego kucharza.

Po drodze podejmował wiele dodatkowych wyzwań, udzielając się chociażby w konkursach kulinarnych czy ich organizacji. Wielokrotnie był i jest jurorem konkursów kulinarnych m.in. reprezentował Polskę jako Prezes Akademii Bocuse d’Or Poland podczas europejskich eliminacji w Stawanger Norwegia (2008) do finału konkursu Bocuse d’Or w Lyonie.

  • Od stycznia 2010 r. zarządza własną firmą wielobranżową HOLSON GROUP, która świadczy usługi doradcze, konsultingowe, prowadzi szkolenia branżowe , rozruch i zarządzanie obiektami hotelowymi czy przeprowadza audyty hotelowe.
  • Od 2017r. - Operator Gastronomiczny w Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku - Kantyna Pracownicza, Usługi Cateringowe.
  • Marzec 2023 r Koordynator z ramienia Centrum Targowe EXPO PTAK - Eurogastro 2023 Forum Gastronomii Polskiej
  • Freelancer - wykonawstwo ogólnokrajowych zleceń kulinarnych.
  • Od 2018r. - Profesjonalne studio fotograficzne "Wizerunek w Biznesie"/ fotograf Marek Hołówka, Dominika Wiśnik/

Kuchnia polska, staropolska, myśliwska, dworska to szczególnie bliskie mu tematy, przez jakiś czas był związany pracą w Zamku w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie. Tam właśnie rozpoczął się cykl Festiwali Kuchni Dworskiej czy Ogólnopolskich Prezentacji Kulinarnych Regionów. Na uwagę zasługuje Kontynuacja organizacji Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej w Zamku w Dubiecku, w Szczawnie Zdroju, w Rzeszowie- nowa edycja oparta jast na Kuchni myśliwskiej. Tegoroczna Edycja planowana jest 28 kwietnia 2023 na Dolnym Śląsku.
Waldemar Hołówka jest znawcą dobrego jedzenia, propagatorem dań wykwintnych, dworskich, kuchni staropolskiej i myśliwskiej – od wielu lat (od 2003r) jest zapalonym myśliwym i wolny czas spędza w leśnych obszarach Dolnego Śląska i lasach Spalskich na polowaniach.
Jako nadrzędny cel stawia sobie kształcenie kadry hotelowo-gastronomicznej oraz propagowanie polskiej kultury i tradycji kulinarnych, rozwój turystyki zwłaszcza w regionie Dolnego Śląska.
Hobby Waldemara Hołówki to organizacja ciekawych imprez kulinarnych na terenie kraju a tym samym przekaz wiedzy w zakresie polskiej kultury kulinarnej.

Od stycznia 2016r. zasiada w Zarządzie Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
Od lipca 2020 r. Przewodniczący Rady w Izbie Gospodarczej Gastronomii Polskiej.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram