Mirek Drewniak

Członek Klubu | Fundator |

Znany jest doskonale bywalcom restauracji na Śląsku jako kucharz i szef kuchni hotelu Noma Residence koło Tychów, której sukces współtworzył w latach 1993-2005.
Karierę gastronomiczną rozpoczął w rodzimym Bielsku-Białej, gdzie stawiał pierwsze kroki w kuchniach mocno obleganych restauracji. W latach 1987-1992 podróżował we współpracy ze znanym biurem podróży, przywożąc z wojaży coraz to nowsze i ciekawe doświadczenia kulinarne.

Karierę gastronomiczną rozpoczął w rodzimym Bielsku-Białej, gdzie stawiał pierwsze kroki w kuchniach mocno obleganych restauracji. W latach 1987-1992 podróżował we współpracy ze znanym biurem podróży, przywożąc z wojaży coraz to nowsze i ciekawe doświadczenia kulinarne.

Efektem podróży są "Przewodniki Kulinarne" - spisane przez Mirka Drewniaka kulinarne wrażenia, których doświadczył w swoich kontaktach z kulturami innych krajów. Dziesięć książek – Polska, Włochy, Grecja, Hiszpania, Francja, Węgry, Bułgaria, Kraje arabskie Chorwacja i Austria, a w każdej ponad sto autorskich przepisów, w których każdy kucharz-amator znajdzie coś dla siebie, korzystając w większości przypadków z polskich produktów. Do listy książkowych sukcesów należy dodać „Gotowanie na parze” dla innego wydawnictwa czy Zwyczaje Bożonarodzeniowe. W swoich książkach Mirek opisuje także zwyczajowe święta i typowe zabawy których opisy są dowodem na fascynacje podróżami i kulinariami innych krajów.

Mirek Drewniak to członek kapituły elitarnego Klubu Szefów Kuchni, prezes i współzałożyciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni - oddziału śląskiego. Organizator gastronomii podczas dużych imprez sportowych (takich jak Puchar Świata w skokach narciarskich, Letnie Grand Prix) czy rekreacyjnych, jak Polskie Dni w Maso Corto i Kaprun.
Doświadczony organizator i wykonawca dni kuchni Polskiej za granicą, między innymi w Sewilli, Burgos, Lublianie, Budapeszcie czy Berlinie. W 1990 roku prowadził restaurację w Rosji.

Uznany juror i współprowadzący w wielu konkursach kulinarnych organizowanych w całej Polsce. Dwukrotnie nominowany do nagrody “Oskar Kulinarny” 2006 i 2007 w kategorii autor oraz promotor kuchni regionalnej, laureat nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej za promowanie kuchni Polskiej w Świecie i Europie.

Doradca kulinarny w nowo otwieranych restauracjach, konsultant dużych producentów żywności takich jak Duda – Bis, Superfish, Kotli, Do Menu i Multivac.

Przewodniczący Loży Ekspertów programu Doceń Polskie dla Intermarche.
Obecnie zajmuje się szeroko zakrojona działalnością cateringową.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram