Marcin Kaczmarek-Pielin

Członek Klubu |

Szef Kuchni, który uciekł z miasta na wieś gdzie w otoczeniu pól i lasów zgłębia tajniki produktów pochodzenia naturalnego oraz kuchni roślinnej.

Jeden z poznańskich szefów kuchni tworzących współczesną mapę gastronomiczną. Twórca i organiator akcji Master Chefs 4 Dogs, jedynej takiej kulinarno-charytatywnej akcji dla bezdomnych zwierząt w Europie.

Zdecydowany zwolennik własnych hodowli i upraw w celu samowystarczalności. Jego misją jest świadome żywienie oraz uświadamianie ludzi co do pochodzenia i metod pozyskiwania produktów, które trafiają na talerze.

Jeden z szefów kuchni współtworzących książkę "Ślimaka podróż kulnarna".

Uczestnik Pierwszych Mistrzostw Polski Wykorzystania Ślimaków w Kuchni Polskiej, w których zajął drużynowo drugie miejsce. W roku 2018 zasilił skład jury w drugiej odsłonie tego konkursu jako juror techniczny. Prowadzący warsztaty i pokazy kulinarne w całym kraju.
W 2019 roku zajął trzecie miejsce na pierwszym w Polsce Konkursie z kuchni dietetycznej "Smart Cuisine".

Uwielbia smaki całego świata jednak pozostaje wierny kuchni polskiej i jej produktom.

Zdobywał doświadczenie u znakomitych szefów kuchni z Poznania takich jak: Ernest Jagodziński, Patryk Dziamski, Krystian Szopka, Szymon Sławiński czy Dawid Wysocki.

Uczestnik Kina Kulinarnego na Festiwalu Filmowym Transatlantyk 2014, 2015, 2016, 2017 oraz festiwali kulinarnych w całym kraju. Od prawie trzech lat związany z magazynem Szef Kuchni Magazyn Branży Gastronomicznej dla, którego co miesiąc pisze specjalistyczne artykuły branżowe oraz przepisy.

Jego działalność kulinarno-charytatywna została doceniona przez Prezydenta Miasta Poznania oraz organizatorów gali Top4Dog, do której zostało MC4D nominowane w kategorii "Inicjatywa Społeczna".

Szefuje i prowadzi warsztaty kulinarne i szkolenia oraz odwiedza różne miasta z Master Chefs 4 Dogs, aby pomagać tym, które same sobie pomóc nie mogą, czyli bezdomnym zwierzakom ze schronisk.

Maniak i pasjonat kulinariów stara się poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie w każdy możliwy sposób. Prowadzi wraz z żoną Joanną swoje małe gospodarstwo w wymarzonym miejscu na ziemii gdzie uprawiają warzywa, owoce, kwiaty jadalne, mikrozioła i inne dekoracje.
Ponadto opiekuje się swoimi kurami i kogutem Gustavem, a na jesień zakłada swoją pasiekę w celu powiększenia przyrostu naturalnego pszczół, wsparcia okolicznych pól i lasów dzięki ich zapyleniu i pozyskiwaniu odrobiny płynnego złota. W wolnych chwilach grilluje i wędzi, wytwarza własne wędliny, przetwory i pieczywo.
Obecnie pracuje nad własną marką tradycjnie wytwarzanego pieczywa BreadMorning by Pielin.

Absolwent Zespołu Szkół Sożywczych w Poznaniu na ulicy Warzywnej o profilu: Aparatowy Przetwórstwa Mięsnego.
Z zawodu rzeźnik, z pasji i zamiłowania kucharz i kreator kulinarny.

Prywatnie mąż, miłośnik komiksów i vinyli oraz kochający ojciec trzech, wspaniałych Polskich Owczarków Nizinnych, Fuksa, Spinki i Gziki !

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram