Janusz Pyra

Członek Klubu |

Z wykształcenia inżynier Technologii i Analizy Żywności. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynał w restauracji Myśliwska, gdzie szybko awansował z pomocy kuchennej na młodszego kucharza. Gdy zdobył pierwsze szlify kucharskie wyjechał za granicę po wiedzę i doświadczenie. Na początku był to Bliski Wschód i Placówka Dyplomatyczna w Syrii, następnie dwuletni kontrakt w Niemczech w Augsburgu.
Ponadto odbył wiele szkoleń za granicą m.in. we Włoszech, Francji, gdzie rozwinął swoje umiejętności w kuchniach tych krajów.

Wielokrotnie brał udział w konkursach i prezentacjach ogólnopolskich, które zakończył niejednokrotnie z dużym sukcesem i zdobyciem czołowych miejsc. Poza własnymi osiągnięciami konkursowymi, przygotował i wyszkolił wielu młodych adeptów sztuki kulinarnej, którzy pod jego okiem zostali laureatami prestiżowych konkursów.
Skromny i bardzo ceniony przez kolegów za wiedzę i umiejętności. Juror w wielu konkursach kulinarnych.
Pracował w prywatnej przetwórni mięsa na stanowisku - szef produkcji wędliniarskiej. Był Szefem kuchni w Zamku Krasiczyn, jak również zajmował stanowisko Executive Chef w Grand Hotelu w Rzeszowie. Obecnie pełni funkcję Executive Chef w Zamku Dubiecko. Poza szefowaniem prowadzi również lekcje technologii w Szkole Gastronomicznej w Rzeszowie.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram